Podsumowanie sezonu 2020/2021

Sezon 2020 /2021 dobiegł końca, więc czas na krótkie podsumowane.
Sezon ten był naprawdę trudny, bo gdzieś z tyłu głowy było parcie na awans. Był też jednak bardzo ciekawy, bo graliśmy z zespołami, z którymi nigdy wcześniej się nie spotkaliśmy, oczywiście z małym wyjątkiem. Na półmetku sezonu byliśmy na drugim miejscu, tracąc do lidera 3 punkty. Na koniec, z przewagą dwóch punktów, zostajemy mistrzem swojej grupy i awansujemy do klasy okręgowej.
Nasz zespół rozegrał w całym sezonie 9 meczów sparingowych, 2 mecze pucharowe oraz 24 mecze ligowe. Kadra zespołu liczyła 23 zawodników, ale tak naprawdę z różnych przyczyn mogłem liczyć jedynie na 18.
Zawodnicy w 24 kolejkach zdobyli 58 pkt, strzelając przeciwnikom 84 bramki, co jest trzecim wynikiem w naszej grupie. Straciliśmy też najmniej ze wszystkich, bo tylko 23 bramki. W 8 meczach nie straciliśmy gola, w 6 na własnym stadionie. Na 24 mecze ligowe wygraliśmy 18 spotkań, 4 remisując, a 2 razy schodziliśmy z boiska pokonani. Ale co warto podkreślić, u siebie, czyli na Konopnickiej, nie przegraliśmy żadnego meczu.
Bramki dla naszego zespołu strzelało 15 zawodników, i tak:
33 Tomasz Zawada,
11 Jan Białożyt,
7 Kamil Linka,
7 Oskar Orłowski,
5 Wojciech Fiołka,
5 Krzysztof Markiewicz,
4 Maciej Barański,
po 2 Piotr Pogonowski, Szymon Obolewski , Jakub Ratajczak
oraz po 1 Kacper Buczko, Krzysztof Kaczmarek, Sebastian Leonarczyk, Kornel Uniejewski, Kolya Utoropchuk.
Kadra zespołu, z którą miałem przyjemność pracować to (obok minuty spędzone ma boisku):
- BARAŃSKI MACIEJ 1479, BIAŁOŻYT JAN 1686, BUCZKO KACPER 2005, FIOŁKA WOJCIECH 1456, KACZMAREK KRZYSZTOF 2117,
KOWALSKI MAREK 76, KRYSTKOWIAK DOMINIK 534,
LEONARCZYK SEBASTIAN 1093,
LINKA KAMIL 1063, MARKIEWICZ KRZYSZTOF 1858,
OBOLEWSKI SZYMON 1405, ORGANIŚCIAK MARCIN 221, ORŁOWSKI OSKAR 1596, PIESZAK OSKAR 204, POGONOWSKI PIOTR 239, PSZCZOŁA KAMIL 40, RATAJCZAK JAKUB 131, SZALATY BARTOSZ 68, UNIEJEWSKI KORNEL 403, UTOROPVHUK KOLYA 789, WOŹNIAK KAMIL 1977, ZAWADA PAWEŁ 1302, ZAWADA TOMASZ 1998. Masażysta -ŁUKASZ KRYSZTOFIAK,
trener bramkarzy -ADAM IWAŃSKI,
kierownik drużyny- JAROSŁAW BIAŁOŻYT,
trener -MARIUSZ WILIŃSKI.
Na zakończenie chciałbym podziękować przede wszystkim moim zawodnikom, którzy zrobili kapitalną pracę. Przez cały rok ciężko pracowali, aby dzisiaj cieszyć się ze zwycięstwa. Podziękowania należą się również zarządowi, na czele z prezesem Pawłem Szelągiem, naszej pomocy medycznej Pani Grażynie Wiatr,
Pani Magdalenie Białożyt,
Pani Beacie Wożniak za wspaniałe zdjęcia,
obsłudze stadionu zwłaszcza Panu Tadziowi oraz wszystkim osobom, które nas wspierały i były blisko nas i których nie wymieniłem. I Wam, naszym WSPANIAŁYM KIBICOM, którzy nas dopingowali, a przede wszystkim tym, którzy jeździli za nami na każdy mecz.
Mariusz Wiliński