PODSUMOWANIE RUNDY JESIENNEJ W WYKONANIU KS 1920 MOSINA

Runda jesienna dobiegła końca, więc czas na krótkie podsumowanie.
Nasz zespół na półmetku rozgrywek uplasował się na drugim miejscu w tabeli, z dorobkiem 28 punktów, tracąc do lidera Tęczy-Osa Osieczna łącznie 3 punkty. W 12 rozegranych spotkaniach odnieśliśmy 9 zwycięstw, 1 remis i 2 porażki. Na własnym stadionie wygraliśmy wszystkie mecze, zdobywając 34 bramki, a tracąc zaledwie 5.
Zdobyliśmy najwięcej bramek w całej grupie, bo aż 51, co daje średnio 4,25 na mecz. Ponadto rundę kończymy także z najniższą liczbą bramek straconych. Piłka wylądowała w naszej bramce 14 razy, co z kolei daje 1,1 na każde rozegrane spotkanie.
Cieszy również fakt, że aż 13 zawodników wpisało się na listę strzelców. Bramki zdobywali nie tylko zawodnicy ofensywni, ale także obrońcy. Klasyfikacja strzelców prezentuje się następująco: Tomasz Zawada z 17 golami, co daje mu pozycję lidera w grupie, Jan Białożyt – 9, Oskar Orłowski – 5, Wojciech Fiołka - 4, Kamil Linka – 3, Maciej Barański – 3, Krzysztof Markiewicz – 2, Szymon Obolewski - 2, Jakub Ratajczak – 2 oraz po 1 – Kacper Buczko, Kornel Uniejewski, Piotr Pogonowski oraz Kolya Utoropchuk.
W kadrze mieliśmy 22 zawodników i wszyscy oni mieli możliwość wykazania się na boisku, oczywiście nie wszyscy w pełnym wymiarze czasowym. I tak w:
12 meczach pojawili się na boisku - Kamil Wożniak (1068 min.), Krzysztof Kaczmarek (1042 min.) oraz Jan Białożyt (1014 min.),
11 meczach - Kacper Buczko (990 min.), Tomasz Zawada (940 min.), Oskar Orłowski (727 min.), Paweł Zawada (640 min.), Kornel Uniejewski (322 min.),
10 meczach - Krzysztof Markiewicz (868 min.), Maciej Barański (705 min.), Dominik Krystkowiak (492 min.), Kolya Utoropchuk (447 min.),
9 meczach - Piotr Pogonowski (207 min.),
8 meczach - Sebastian Leonarczyk (607 min.) oraz Wojciech Fiołka (622 min.),
7 meczach - Szymon Obolewski (505 min.),
6 meczach - Kamil Linka (329 min.),
5 meczach- Jakub Ratajczak (131 min.),
3 meczach brał udział nasz drugi bramkarz Marcin Organiściak (28 min.), choć był na wszystkich 12 meczach,
2 meczach – Marek Kowalski (57 min.) i Kamil Pszczoła (40 min.), u którego pojawiła się poważna kontuzja, wykluczająca go z gry na kilka miesięcy,
1 meczu pojawił się na boisku junior Gracjan Szynklewski (20 min.).
Tak wyglądają statystyki zespołu minionej rundy. Teraz czas na odpoczynek i relaks, a od połowy stycznia wracamy do treningów. Mamy zaplanowane już mecze kontrolne z takimi zespołami jak: Lechia Kostrzyn (V liga), Szturm Junikowo i Pelikan Niechanowo (kl. okręgowa) oraz Błękitni Owińska, Lotnik Poznań, GKS Tarnovia II Tarnowo Podgórne, czyli zespoły A - klasowe.

M.W