Relacja z meczu KS 1920 Mosina-GKS Włoszakowice

W sobotę KS Mosina, po ciekawie rozegranym meczu, wygrała u siebie z GKS Włoszakowice 5-0.

W pierwszej połowie gra była wyrównana. Drużyna przyjezdnych stwarzała jednak więcej groźnych sytuacji podbramkowych, które mogłyby zakończyć się zdobyciem bramki, zwłaszcza w sytuacji, gdzie sam na sam wychodziło dwóch zawodników z Włoszakowic przeciwko naszemu golkiperowi. Nasi chłopacy mieli jednak dużo szczęścia, ponieważ żadna z nich nie przyniosła oczekiwanego efektu. Na pochwałę z pewnością zasługuje Kamil Woźniak, który po fenomenalnej obronie uratował zespół od utraty bramki.

Nasi zawodnicy nie pozostawali jednak dłużni i również napierali na rywala. Wypracowane sytuacje podbramkowe, chociaż nie tak oczywiste i klarowne, jak te stworzone przez drużynę przeciwną, przyczyniły się do zdobycia przez nas bramki w 39 minucie meczu. Gol zdobyty przez Wojciecha Fiołka po asyście Tomka Zawady wyprowadził drużynę na prowadzenie. Była to jedyna bramka strzelona w pierwszej połowie meczu. W ostatnich meczach to my przeważnie prowadziliśmy grę, ale to przeciwnicy strzelali nam gole, dlatego zdobyty gol dał nadzieję na wygraną.

Druga połowa zaczęła się znakomicie. Po małych korektach w składzie już w 47 min., po prostopadłym podaniu Tomasza Zawady, bramkę na 2-0 zdobył Oskar Orłowski. Mosina nie zwalniała jednak tempa i cały czas atakowała, co przyniosło efekt również w 57 min., gdzie po pięknej akcji prawą stroną, bramkę zdobył Tomasz Zawada. Tym razem asystował Oskar Orłowski. Nie minęły cztery minuty i pada kolejny gol, dając wynik 4-0. Dośrodkowanie z prawej strony Tomka Zawady, prosto na głowę Janka Białożyta, nie dało szans bramkarzowi przyjezdnych. Ale to było jeszcze mało, KS Mosina nie przestawała napierać na przeciwnika i wywalczyła rzut rożny. Po dobrym dośrodkowaniu, drugą bramkę w tym spotkaniu w 69 min., strzałem głową, zdobył Wojciech Fiołka, a czwartą asystą mógł pochwalić się Tomasz Zawada. Trzeba przyznać, że drugą połowę całkowicie zdominowali nasi zawodnicy, a zespół z Włoszakowic w tej odsłonie nie miał nic do powiedzenia, ponieważ oddał tylko jeden strzał na naszą bramkę.

Gratulacje dla zawodników za fajny mecz i mamy nadzieje na więcej spotkań rozegranych w takim stylu.

W następnej kolejce nasz zespół ma pauzę, ponieważ z rozgrywek wycofał się zespół z Głuchowa .