Na rundę wiosenną czekam z wielką niecierpliwością - wywiad z Prezsesem

W sobotę, 31 marca o godzinie 15:00 pierwszy zespół KS 1920 Mosina rozpocznie kolejną rundę zmagań o awans do klasy okręgowej.

O kilka zdań na temat obecnej sytuacji Klubu poprosiliśmy Prezesa, Pana Pawła Szeląga.

Jak Pan ocenia rundę jesienną w wykonaniu KS 1920 Mosina? Jakie były silne a jakie słabe strony zespołu?

Runda jesienna była udana w wykonaniu naszego zespołu, mam na myśli pozycję w tabeli (2 miejsce). Do ideału zabrakło nam 3 punktów… Silnym atutem naszej drużyny było niewątpliwe nasze boisko, na którym odnieśliśmy komplet zwycięstw. Natomiast o słabościach w trakcie trwającego sezonu wolałbym nie mówić na forum.

Jak Pan zapatruje się na rundę wiosenną? Jakie cele ma drużyna?

Na rundę wiosenną czekam z wielką niecierpliwością. Celem drużyny jest oczywiście awans do wyższej klasy rozgrywkowej, ale czeka nas 13 bardzo trudnych spotkań. Pierwszy mecz „derbowy” z Lasem Puszczykowo, kolejne z głównymi pretendentami do awansu. To bardzo ciężki początek, ale jestem pełen wiary i optymizmu, że osiągniemy cel, który postawiliśmy sobie jako Klub na początku trwającego sezonu.

Jak wygląda obecnie sytuacja kadrowa zespołu? Jak będzie przebiegać końcówka przygotowań do rundy wiosennej?

Sytuacja kadrowa na dzień dzisiejszy jest lepsza od tej, którą mieliśmy na początku rundy jesiennej, ale nie jest taka, która satysfakcjonowałaby mnie w 100%. Niestety poważne kontuzje wyeliminowały dwóch zawodników na których bardzo liczyłem w nadchodzącej rundzie wiosennej. Również zawirowania zdrowotne trenera oraz jego rezygnacja na 2 tygodnie przed rozpoczęciem rozgrywek mocno skomplikowały sytuacje drużyny. Jakie będą tego skutki – zobaczymy. Mam jednak nadzieję, że nowy trener, człowiek z wieloletnim doświadczeniem, szybko złapie wspólny język z zespołem i poprowadzi go do awansu. W ostatniej fazie przygotowań przed rozpoczęciem rundy wiosennej, drużyna pod jego wodzą rozegrała 2 sparingi (FC Poznań, Wielkopolska Komorniki). Zarówno wyniki jak i styl gry naszej drużyny napawają optymizmem. Ważnym elementem na drodze do sukcesu jest z pewnością wsparcie i czynny udział kibiców. Dlatego serdecznie zapraszam wszystkich miłośników futbolu na mecze. Szczegółowe informacje na stronie www.1920mosina.futbolowo.pl

W imieniu Zarządu Klubu skłam najserdeczniejsze życzenia, zdrowych radosnych i rodzinnych świąt Wielkiej Nocy.

Powiązana galeria: