Relacja z meczu KS-1920 Mosina-Dąb Boguszyn

Aż 9 bramek zobaczyliśmy w sobotnim meczu KS Mosiny z Dębem Boguszyn. Nasi zawodnicy po pauzie w zeszłym tygodniu wrócili na murawę głodni gry i od samego początku meczu narzucili swoje tempo. Już w 6 minucie zaowocowało to zdobyciem bramki. Po rzucie rożnym, wykonywanym przez Tomasza Zawadę, bramkę strzelił Szymon Obolewski. Na kolejnego gola musieliśmy poczekać do 27 minuty, wtedy to Oskar Orłowski, po asyście Wojciecha Fiołki, pokonał bramkarza przyjezdnych. 42 minuta meczu to kolejny rzut rożny i kolejna groźna sytuacja pod bramką rywali. Strzał Macieja Barańskiego został odbity przez bramkarza, ale czujnością wykazał się nasz kapitan Krzysztof Markiewicz, który dobitką zdobył 3 bramkę dla naszej drużyny. Ledwie co zespół zBoguszyna wznowił grę po stracie gola, a już musiał po raz czwarty wyciągać piłkę z siatki. W 44 min. swojego drugiego gola w tym meczu zdobył Oskar Orłowski, a asystował mu Jan Białożyt. Wynikiem 4-0 kończy się pierwsza połowa i trzeba przyznać, że sytuacji do strzelenia kolejnych bramek w tej części spotkania było dużo więcej.

Na drugą połowę zespół z Boguszyna wyszedł bardziej zmotywowany, a my chyba zostaliśmy jeszcze w szatni. W grę wkradł się chaos i niedokładność, co w 51 min. wykorzystał Dąb strzelając bramkę na 4-1. Na szczęście stracona bramka obudziła naszych zawodników i szybko wróciliśmy do gry. Już w 64 min. kolejną bramkę dla naszego zespołu zdobył Wojciech Fiołka, po asyście naszego bramkarza Kamila Woźniaka. Nie minęły dwie minuty i pada kolejny gol. Swoją drugą bramkę w tym spotkaniu, po zagraniu Kacpra Buczko, zdobywa Wojciech Fiołka. W tym momencie na murawie zaczęli pojawiać się nowi gracze, którzy dołożyli jeszcze kolejne trafienia. Kornel Uniejewski w 79 min. po asyście Kolyi Utoropchuka na 7-1 oraz Piotr Pogonowski po asyście Kamila Linki na 8-1.

Sobotni mecz można podsumować krótko. Nasza drużyna całkowicie zdominowała przeciwnika.

Na uwagę zasługuje fakt, że trener pierwszy raz w tym sezonie miał do dyspozycji aż 20 zawodników, co sprawiło, że w końcu wewnątrz zespołu pojawiła się rywalizacja. Warto zwrócić uwagę również na to, że trzy trafienia w tym meczu to bramki premierowe naszych zawodników: Obolewskiego, Uniejewskiego oraz Pogonowskiego.

Już w nadchodzącą sobotę KS Mosina uda się na mecz do Bojanowa. Mecz rozpocznie się o godz. 15:15, niestety znów bez udziału publiczności.